Talya Foods Organik Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Unu 500 gr

2.598 Glutensiz Puan
129,90

1083 Kişi bu ürünü inceliyor!

Aynı Gün Kargo

İade Garantisi

Kalite Garantisi

7/24 Destek

Açıklama

Talya Foods Glutensiz Organik Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Unu 500 gr

 

İçindekiler: Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Unu.

 

Organik Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Ununu, tatlı ve tuzlu hamur işlerinde, ekmek yapımında, çorbalarda, un kullanılan her yerde kullanabilirsiniz.

 

  • Yumurta, süt ürünleri, renklendirici, koruyucu, tatlandırıcı, yapay aroma verici, mısır, pirinç ve ilave nişasta içermez. 

 

Saklama Önerisi; Serin, kuru ve rutubetsiz yerde saklayınız.

 

Besin Değeri  100gr /kcal
Kalori 220 kcal
Toplam Yağ 6 gr
Trans Yağ 0 gr
Protein 14 gr
Karbon Hidrat 44 gr
Diyet Lif 5 gr

*Doğal ürün olduğu için, değerler değişkenlik gösterebilir.

 

FİLİZLENDİRME NEDİR?
Baklagiller, tohumlar, tahıllar doğal yapıları gereği lektin, saponin, fitik asit gibi anti besinsel ögeler içerir. Bu ögeler, tohumları dış etkenlerden koruyan bir savunma mekanizmasıdır. Ancak; insan sindirimine uygun değillerdir ve baklagillerin içerdiği vitamin, mineral ve proteinin emilimini engeller. Filizlendirme ile bu savunma mekanizması büyük ölçüde ortadan kaldırılır. Aynı zamanda baklagillerin, tahılların ve tohumların besinsel değerleri de katbekat artar, ve emilimi kolaylaşır. Sindirimi mümkün hale gelir. Filizlendirilen gıdalar süper gıdalara dönüşür.

Steril iklimlendirme sistemlerinde filizlendirilen ürünlerimiz , 40 derecenin altında, bütün vitamin, mineral değerleri korunarak dehidratörlerde kurutulur, taş değirmenlerde yüksek ısıya maruz kalmadan tam tane olarak un haline getirilir. Herhangi bir koruyucu ve katkı maddesi içermeyen makarnalarımızın içeriğinde sadece filizlenmiş baklagil unları, soğuk sıkım zeytin yağı, ve yüksek pH değerli içme suyu kullanılmaktadır.

Bütün ürünlerimiz BRC Global Standarts, bir Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi olan HACCP 22000, ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 10002 belgelerine sahip tesiste üretilmiştir. Tesisimizde sadece glütensiz ürün üretilmekte olup, çapraz bulaşma riskleri önlenmiştir. Satın almış olduğunuz ürünlerin hammaddesinden ambalajına kadar izlenebilirlik açısından her aşaması denetlenmektedir.

 

 

İçerik ve alerjen detayları bilgi amaçlı olup sürekli güncellenmektedir. Ancak en doğru bilgilere ürün ambalajından ulaşabilirsiniz. Ürün ambalajı ile sitede yer alan bilgiler arasındaki farklardan doğabilecek problemlerde firmamız sorumlu değildir. En güncel bilgi ambalaj üzerinde olup, detaylar için lütfen bizlerle iletişime geçiniz

 

Ürün Değerlendirmeleri

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Talya Foods Organik Filizlendirilmiş Çiğ Karabuğday Unu 500 gr” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir